Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Najnovšia Toyota Prius šokovala svet.

Toyota

Predstavila svoj najnovší model a jej dizajn je viac, ako nádherný.
A ako vidíme z fotografií, ktoré Toyota predstavila, veľký dôraz venovali aerodynamike. Svedčia o tom aj úzke a ostro osadené svetlomety ktoré sú s líniami kapoty optimalizované pre dokonalé obtekanie vzduchu. O dôraze na aerodynamiku dokazujú aj detaily karosérie bez zásadných prelisov, do ktorých integrovali kľučky zadných dverí. Veľmi pekným a moderným momentom zadnej časti karosérie sú zadné svetlá. Tento svetelný pás je elegantne a nerušivo vsadený do piatych dverí batožinového priestoru.

Najnovšia Toyota Prius

Do Európy sa dostane len plug-in hybridná verzia s dvojlitrovým štvorvalcom.Jeho maximálny systémový výkon bude (164 kW) 220 koní. Novinka sľubuje predĺženie elektrického dojazdu o viac než 50 percent. Bude to vďaka použitiu novej trakčnej batérii s navýšenou kapacitou z pôvodných 8,8 na 13,6 kWh. Teoreticky by sa tak dojazd v elektrickom režime mohol navýšiť až na 80 kilometrov.

Najnovšia Toyota Prius

V porovnaní s predchádzajúcou generáciou je Prius o 50 mm nižší, o 46 mm kratší a o 22 mm širší než ich model z minulosti. Vďaka predĺženému rázvoru o 50 mm by však v interiéri malo byť aj naďalej dostatok miesta pre cestujúcich. Čo je zaujímavé, že Toyota vodičovi prenechala klasické ovládače panelu klimatizácie, ako aj ďalších dôležitých funkcií vozidla.
Nová Toyota Prius v plug-in hybridnej verzii príde na trh do Európy už o pár mesiacov, teda na jar v roku 2023.
Ceny zatiaľ ešte zverejnené neboli,no necháme sa prekvapiť

Nová Toyota Prius chce samozrejme aj naďalej oslovovať zákazníkov, predovšetkým nízkou spotrebou, k tomu ale pridáva aj úplne novú techniku pod kapotou. Toyota nezanedbala ani eleganciu a tento ich najnovší prírastok do kategórie strednej triedy spĺňa samozrejme aj tie naprísnejšie kritériá v oblasti bezpečnosti. Už podľa jeho vzhľadu je jasné, že koeficient odporu cx je jedným z ďalších dôvodov, prečo bude toto auto aj ekonomickou záležitosťou, čo sa týka jeho spotreby, čo nie je v dnešných časoch zanedbateľným aspektom.

Redakcia ÚAMK

Najnovšia Toyota Prius

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *