Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Opitý vodič

kontrola-alkohol-fukanie-policia-akcia-dreger

Na Slovensku nový rekord? Policajti zastavili opitého vodiča. Je až neuveriteľné, koľko nafúkal. Hliadka zastavila vodiča, ktorý veľmi podozrivo šoféroval. So svojim autom jazdil po ceste zo strany na stranu. Prvá dychová skúška na alkohol ukázala neuveriteľný výsledok. Policajné štatistiky majú zrejme nového rekordéra. O neuveriteľný výsledok dychovej skúšky sa postaral vodič v Piešťanoch. Prezradila ho kľukatá jazda po vozovke.

Piešťanskí policajti počas bežnej nočnej služby takýto výsledok u vodiča za volantom auta už dávno nevideli. Prvá dychová skúška na alkohol ukázala vodičovi výsledok až 5,79 promile alkoholu v dychu,“ uvádza polícia s tým, že pri opakovanej dychovej skúške klesol výsledok o polovicu. Vodiča zastavila hliadka krátko po polnoci na Ulici Vrbovskej. Podľa polície prechádzal na striebornej Škode Octavia nekoordinovane z pruhu do pruhu.

45-ročný s hliadkou spolupracoval a podrobil sa dvom dychovým skúškam na alkohol. Prvý výsledok mal 2,78 mg/l a o 20 minút neskôr mu výsledok klesol takmer o polovicu, na 1,14 mg/l čo je 2,38 promile,“ konštatuje polícia. Policajti vodiča po bezpečnostnej prehliadke obmedzili na osobnej slobode a eskortovali do cely policajného zaistenia. Tam si počká na rozhodnutie súdu o vine a treste. Muž je podozrivý z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Padne na Veľkú noc ešte niečo horšie?
Zdroj: Polícia SR

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *