Oficiálna stránka Ústredného automotoklubu Slovenská republika

+421 911 848 450
info@uamk.sk
Slovensko

Kedy a prečo meniť palivový filter?

Kedy a prečo meniť palivový filter?

Palivový filter v agregátoch slúži na ochranu pred usadeninami a jeho nefunkčnosť sa môže prejaviť na zníženom výkone, pomalšej jazde alebo problémom pri naštartovaní, ktoré nespôsobuje vybitý akumulátor. Problém s palivovým filtrom sa môže prejaviť aj zhasnutím motora počas jazdy. Výmenu palivového filtra nie je vhodné podceňovať, ani prekračovať odporúčanú lehotu pre jeho výmenu. Pri podcenení tohto faktu hrozí vážne poškodenie motora a jeho citlivých komponentov. Pri benzínových motoroch sa výmena odporúča po 5 rokoch a pri naftových po 2 rokoch, ale samozrejme je nutné riadiť sa pokynmi výrobcu, ktoré sú uvedené v Návode k obsluhe vozidla.

Funkciou palivového  filtra je zachytenie nečistôt a usadenín, ktoré obsahuje palivo. Pokiaľ sa zanedbá výmena, palivový filter sa zanesie a do motora sa nedostáva dostatočné množstvo paliva. Keďže nafta je hustejšia ako benzín a tak môže obsahovať viac segmentov, ktoré palivový filter zanesú skôr. Pri tankovaní v zime tiež odporúčame tankovať naftu s aditívami.

Odporúčame kontrolu a výmenu palivového filtra, aby ste sa vyhli zbytočným problémom a následným investíciám do opravy celého motora.

Jazdite bezpečne a bez porúch po celý rok!   

Autor: JUDr. Eva Žitná
Váš Ústredný automotoklub Slovenská republika

Páči sa Vám tento článok? Podporte nás jeho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email

Prečítajte si ďalšie články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *